Dominikánská republika se opět pyšní pořádáním taneční merengue horečky při Santo Domingo Merengue festivalu - Aktuálně o Dominikánské republice | Co se děje v Dominikánské republice

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
Blogy »

Dominikánská republika se opět pyšní pořádáním taneční merengue horečky při Santo Domingo Merengue festivalu

Oduševnělou atmosféru Karibiku dokáží vytvořit jeho nádherné bílé pláže, kokosové palmy a modré moře. Poskytují také skvělý způsob, jak se setkat s místními obyvateli. Zatímco letoviska a dokonce i pláže jsou často odděleny pro "cizí rekreanty", existuje však způsob, jak prolomit tyto překážky a formou festivalu spojit lidi pomocí hudby, tance a průvodů. Jedním z nich je v Dominikánské republice velice oblíbený El Festival del Merengue de Santo Domingo, který se koná poslední týden v červenci a první týden v srpnu.
Jen málo věcí je zde více, než ryze dominikánské merengue, jehož typické nástroje tvoří akordeon, basová kytara, güiry, kytara, saxofon, tambora (buben), trubka a někdy i trombon a tuba... snad jen jeho hudební bratranec bachateo. I přesto, že centrální oslavy festivalu jsou soustředěny do El Malecón, radostný rytmus merengue můžete slyšet kdekoliv v zemi, od supermarketů, náměstí, restaurací, autobusových zastávek, až po veřejné nebo soukromé prostranství. Zdá se, že v Dominikánské republice se děti učí tančit merengue, jakmile mohou chodit. Merengue Festival sice není největším hudebním festivalem v zemi (ten je říjnový Latin jazz), ale přispívá k větší temperamentnosti pouliční zábavy a street party, na které se pod širým nebem za doprovodu masivních zvukových systémů shromažďují v ulicích města tisíce pohybujících se fanoušků. Ti si podél městského nábřeží velice rádi zatancují na rytmy své oblíbené kapely nebo vystoupení DJ, kteří hrají merengue hudbu. Vedle hlavní atrakce (vystoupení známých kapel merengue) však nechybí ani umělecké a řemeslné výstavy, veletrhy, hry, sledování představení nebo soutěže mezi merengue tanečníky. Při tom všem mohou diváci popíjet rum a pivo, pojídat vepřové sendviče, kde k mání bude i Chimmichurri, což je omáčka pro grilované maso. Ale nejdůležitější je tanec, lidé tančí v ulicích, v barech, na plážích, prostě po celém hlavním městě. Jeho jedinečný styl se postupně stává uznávaným a oslavovaným na mezinárodní úrovni. 

 

 
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje