La Romana | Bayahibe

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Pro a proti La Romana & Bayahibe


+
 PRO

+ průměrné teploty se pohybují od 22 do 32 °C po celý rok; klidné pláže vhodné pro děti
+ mnoho pláží je soukromých, díky čemuž na nich nejsou přítomni prodavači
+ prvotřídní golf a pláž Playa Minitas v resortu Casa de Campo; blízkost ostrova Isla Catalina pro skvělé potápění

- PROTI
- limitované kulturní aktivity, některé pláže jsou kamenité
- občas obtížná komunikace pro nešpanělské mluvčí
- vzdálenost od mezinárodního letiště a poměrně drahá taxislužba

La Romana & Bayahibe


Podél jihovýchodního pobřeží Dominikánské republiky se táhnou rozlehlá pole s cukrovou třtinou, které obklopují jedny z nejkrásnějších resortů a pláží celého Karibiku okolo města La Romana a městečka Bayahibe. Tato oblast kombinuje malebné pláže, prvotřídní ubytování a přitažlivé atrakce. Město La Romana je se 130 tisíci obyvatel jedním z největší měst Dominikánské republiky. Založeno bylo v 19. století a původně šlo převážně o region produkující cukr a rozvinutý obchodní přístav sloužící pro transport cukru a dřeva. Dnes jde díky průzračné vodě, tropickým pralesům a skvělému výběru aktivit o ideální destinaci pro rodiny, páry, potápěče i golfisty. Bezprostředně u města stojí obří luxusní resort Casa de Campo se čtyřmi golfovými hřišti, restauracemi, butiky, vlastním přístavem Casa de Campo Marina se středomořským vzhledem i úžasnou replikou vesnice z 16. století Altos de Chavón stojící u stejnojmenné řeky. La Romana leží 210 km východně od hlavního města Santo Domingo a jméno města pochází z místního názvu pro váhu, kterou se v přístavu vážilo exportované zboží. Na konci 20. století byl z důvodu nárůstu cestovního ruchu místní přístav rozšířen a dnes je město jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších destinací v zemi a své si zde najdou všichni turisté s různě velkými rozpočty.

          

Foto 1 - Caio Vinícius Reis de Carvalho, Foto 2 - Kenny Mitchell, Foto 3 - Andrew Colin

Nedaleko leží slavné pobřežní letovisko Bayahibe, které bylo založeno v roce 1874 portorickými rybáři jako rybářská vesnice a dnes je velmi oblíbenou destinací díky krásným plážím a celoročně příznivému počasí. Bayahibe leží pouze asi 8 km jihovýchodně od La Romana a kromě plážových radovánek turistům nabízí také působivou okolní přírodu a historickou autentičnost rybářské vesničky. Jde také o domov národní rostliny Dominikánské republiky, tedy endemické růže bayahibe, latinsky pereskia quisqueyana, která je navzdory názvu druhem kvetoucího kaktusu. 

Vybrané zájezdy La Romana & Bayahibe

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje