Juan Dolio | Dovolená Juan Dolio | Zájezdy Juan Dolio

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Pro a proti Juan Dolio


+
 PRO

+ průměrné teploty se pohybují od 22 do 32 °C po celý rok
+ blízkost hlavnímu městu Santo Domingo, letovisku Boca Chica a letišti Las Americas International Airport
+ velmi dobré lokality pro potápění a šnorchlování, kvalitní pláže

- PROTI
- menší výběr zájezdů od českých CK (je však dobrá možnost cestovat individuálně)
- občas obtížná komunikace pro nešpanělské mluvčí
- místní nepřetržitě turistům nabízí suvenýry, exkurze a sexuální služby

Juan Dolio


Juan Dolio nabízí tropický ráj v pravém slova smyslu. Ničím nerušeni můžete relaxovat ve stínu kokosových palem, dlouhé hodiny se potápět nebo se toulat po pláži směrem k zapadlým rybářským vesničkám. Juan Dolio je oblíbené letovisko v Dominikánské republice, které představuje klidnější alternativu ke známé  Punta Cana. Určitě se zde ale nebudete nudit. Zdejší korálové útesy uhranou zkušené potápěče a ještě více ty, kteří se zatím pod hladinu nevypravili. Některé se nachází v bezprostřední blízkosti pláží, a tak si na své přijdou i „šnorchlisté“. Právě zde však stojí za to potápění věnovat více pozornosti a absolvovat alespoň základní výcvik v jedné z bezpočtu potápěčských škol. Vstup do vody nemusí být všude díky korálům úplně hladký, proto s sebou raději přibalte boty do vody.

          

Foto 1 - Lisa, Foto 2 - Marcelo Gonçalves Neves, Foto 3 - PercyGermany

Pobřeží Juan Dolio lemuje dlouhá úzká pláž s bílým pískem, charakteristicky obestřená palmami.  Řada hotelů nabízí pro své klienty také pláže privátní. Chcete-li si však lebedit v úplném soukromí, vydejte se procházkou dále směrem k rybářskému městečku Guayacanas, kde najdete pláže stejně půvabné, ale téměř prázdné. Juan Dolio je ale díky výhodné poloze tím pravým místem i pro zarputilé cestovatele, kteří chtějí poznat celou ostrovní zemi. Je vzdáleno jen zhruba 45 minut cesty od hlavního města Santo Domingo. To je staré, na Karibik neuvěřitelných, více než 500 let a jeho nejstarší čtvrť Zona Colonial plná středověkých památek je dokonce zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Také tu skvěle nakoupíte v moderních obchodních centrech i tradičních obchůdcích se suvenýry a výbornými doutníky.  Z Juan Dolio to není daleko ani do zelené oázy národního parku Los Haitises. Pokud byste si chtěli zpestřit noční zábavu, vyrazte do blízkého letoviska Boca Chica, které je bujarým nočními životem proslulé.

Vybrané zájezdy Juan Dolio

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje