Dovolená Puerto Plata | Zájezdy Puerto Plata

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         

Dovolená Puerto Plata

 

Hlavním lákadlem pro naprostou většinu turistů přijíždějících do Puerto Plata jsou samozřejmě nádherné pláže a křišťálově čisté moře. Na jedné z mnohá pláží si kromě slunění a osvěžujícího koupání můžete do sytosti užít také vodní sporty. Jedním z nejpopulárnějších míst je komplex Playa Dorada se stejnojmennou pláží, který se nachází na východním okraji hlavního měste Puerto Plata. Pláž je chráněna útesy a má perfektní písek a teplou vodu. Pláž nabízí soukromí a v oplocené lokalitě, do které sice má přístup i veřejnost, hosté, kteří nejsou ubytovaní v jednom z hotelů, však musí zaplatit poplatek. Jen několik minut západně od Puerto Plata se nachází jedna z nejunikátnějších pláž v regionu, Playa Cofresí, která je pojmenována podle piráta Roberta Cofresího. Pláž si musí zamilovat všichnni milovníci relaxace a opalování, kteří ocení také nádherně čistou vodu, zlatavý písek i jemný atlantický vánek. Zhruba 20 km východně od Puerto Plata se nachází pobřežní městečko Sosúa, kde můžete navštívit zátoku ve tvaru půlměsíce a její překrásnou pláž, která se může pochlubit kulisou ve formě vysokých útesů. Zdejší voda velice klidná a čirá. Pláž lemují mandlovníky a v její blízkosti se nachází jak hotelové resorty, tak restaurace. Jde možná o jednu z nejpopulárnějších pláží, což dokazují také poměrné značné počty turistů. Rozhodně však stojí za návštěvů, také pro množství obchůdků, možností pro šnorchlování i dalších atrakcí včetně výletů na lodích s průhledným dnem. Na začátku tisíciletí byla nedaleko otevřena také pláž Alicia, která taktéž láká mnoho turistů i domácích.

          

Foto 1 - Ludovic Bertron, Foto 2 - Jeff, Foto 3 - Mike Hoff

Pokud budete cestovat dále na východ, narazíte na další rezortní městečko Cabarete, u kterého leží pláž Playa Cabarete. Ta je proslavená jako jedna z pěti nejlepších pláží pro kiteboarding a windsurfing na světě. Pláži se přezdívá také "Kite Beach" a každým rokem hostí řadu mezinárodních šampionátů. Návštěvníci zde každý den mohou vidět na obloze stovky barevných tažných draků, navíc je pláž lemována prvotřídními restauracemi, bary, diskotékami i obchody. Ještě dále na východ je pláž Playa Encuentro (Pláž setkání), která je rájem pro surfaře, kteří využívají místních velkých vln. Na samém východním cípu provincie Puerto Plata, asi 120 km od hlavního města, leží pláž Playa Grande, která je díky krásným palmám známá také mezi fotografy. Poslední pláží, kterou vám můžeme doporučit, je Puntra Rucia ležící na západním konci provincie. Kromě bílého písku se vám zde naskytnou také krásné pohledy na hory. Díky korálovým útesům je populární především mezi vyznavači šnorchlování. 

Vybrané zájezdy Puerto Plata

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


 
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje