Počasí Santo Domingo | Podnebí Santo Domingo

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Počasí Santo Domingo

 

V Santo Domingu celoročně dominuje teplé, ale vlhké počasí. Teploty se během roku mění jen minimálně a průměrná teplota se pohybuje od 25 do 28 °C. Rok lze však rozdělit na dvě sezóny - suché období a období dešťů. Suchá sezóná trvá od prosince do dubna a právě ona je mezi turisty nejoblíbenější dobou pro návštěvu Santo Dominga. Právě začátek této sezóny má často nejlepší počasí z celého roku, protože jsou teploty o něco nižší než po zbytek roku a tím pádem i příjemnější. Zcela nejnižší jsou v lednu a únoru, kdy jsou denní maxima okolo 29 °C a minima kolem 21 °C, z čehož vyplývá, že průměrná teplota v tuto dobu je již zminěných 25 °C. Nejvyšší teploty v suché sezóně jsou v Santo Domingu v březnu a dubnu, až 36 °C. Vyšší teploty jsou naštěstí částo zmírněny mořským vánkem, který často vane ze severovýchodu.

          

Foto 1 - Lisa, Foto 3 - PercyGermany

Období dešťů přichází v květnu a trvá až do listopadu. Právě v tuto dobu jsou zde nejčastější srážky. I v tuto dobu je však počasí velmi horké, ovzduší navíc ještě vlhčí. Nejdeštivějším měsícem roku bývá září. Právě během deštivé sezóny jsou také teploty nejvyšší z celého roku. Průměrná denní teplota od června do září je 28 °C. Přestože jde o období dešťů, i v této době je zde dostatek slunečního svitu. Jedná se totiž často o silné, ale krátké přeháňky, po kterých často opět rychle vysvitne slunce. Většina dešťů přichází navečer. Pokud si troufnete a poletíte do Santo Domingo během deštivé sezóny, budete odměněni nižším cenami ubytovacích i jiných služeb a samozřejmě klidnějšími ulicemi. 

Nejlepší doba pro návštěvu Santo Domingo

Průměrné teploty Santo Domingo

Zdroj: holidaycheck.com

Vybrané zájezdy Dominikánská republika

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje