Samaná | Dovolená Samaná | Zájezdy Samaná

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Pro a proti Samaná


+ PRO
+ průměrné teploty se pohybují od 22 do 32 °C po celý rok
+ pravděpodobně nejkrásnější příroda a krajina v zemi, jedny z nejlepších pláží na světě
+ nezapomenutelné pozorování keporkaků od ledna do března; vodopády El Limon a další přírodní památky

- PROTI
- hlavní město provincie Samaná je častou zastávkou lodí, což razantně zvyšuje počet turistů ve městě
- velká vzdálenost od Santo Dominga, Puerto Plata i letiště, silnice jsou ve špatném vstavu
- v případě individuální cesty poměrně složitá doprava z letiště

Samaná


Samaná je poloostrov a zároveň jedna z dominikánských provincií na severním pobřeží země. Celý poloostrov je doslova přírodním pokladem - divočina, bujná zeleň, zálivy, zátoky, vodopády, hory i fascinující výhledy. Jeho centrem je hlavní město provincie Santa Bárbara de Samaná s přibližně 15 tisíci obyvateli. Město samotné je krásný a klidný přístav s přátelskými občany, kteří se živí většinou turismem, zemědělstvím a rybařením. Ve městě se můžete procházet po 2 kilometry dlouhé promenádě s výhledem na přístaviště plné plachetnic a rybářských lodí i zátoku Samaná, která byla v roce 2009 oceněna jako jedna z nejkrásnějších zátok na světě. U promenády také najdete většinu restaurací, barů a obchodů. Poloostrov se může pochlubit tím, že sem každý rok od ledna do března připlouvají po tisících jedni z nejvíce fascinujících tvorů na planetě, plejtváci dlouhoploutví neboli keporkakové, které sem jezdí pozorovat lidé z celého světa.

          

Foto 1 - Raul Soler, Foto 2 - Rui Freitas Rego, Foto 3 - Antonio Castagna

Samaná je ekoturistickou destinací obklopenou dechberoucí přírodou, zelenými kopci, lesy El Valle, mnoha překrásnými vodopády, jeskyněmi i vlastním ostrovem, tropickým rájem Cayo Levantado, který je vzdálen pouze 2 km od pevniny, tedy jen pár minut lodí. Součástí provincie je také národní park Los Haitises s mangrovovými porosty. Najdete zde také městečka Las Galeras (na severovýchodě) a Las Terrenas (na severozápadě), které dokonale uspokojují turisty lačnící po dobrém jídle a pití. Las Galeras a její hlavní pláž nabízí skvělé možností pro relaxaci, plavání i procházky. Las Terrenas, které je od pohledu ovlivněno Středomořím, zase potěší příznivce osobitých restaurací, barů i nočního života. Všechny destinace jsou známé svými ekologicky přívětivými aktivitami jako je horská turistika, speleologie, jízda na koni a další.

Vybrané zájezdy Samaná

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje