Výlety Samaná | Zajímavá místa Samaná

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Výlety Samaná

 

Pokud nechcete strávit celou dovolenou na pláži, ačkoliv by vám to právě v Samaná neměl nikdo za zlé, můžeme vám doporučit několik míst na skvělé výlety a zajímavá místa. Tou možná nejlepší možností je úchvatný národní park Los Haitises, což je 160 čtverečních kilometrů unikátní rozmanité přírody plné mangrovových porostů, ústí řek, zátok a zálivů. Snadno se sem dostanete lodí přes zátoku Samaná. Najdete zde také pískovcové jeskyně s předkoloniálními malbami, více než 100 druhů ptáků, 90 druhů rostlin i množství savců. Téměř povinností je také návštěva malého ostrůvku Cayo Levantado s rozlohou 15 kilometrů čtverečních, který je lemován kokosovými palmami a předurčen být skvělou romantickou a relaxační destinací se skvělou místní kuchyní. Někdo se na ostrov vydává také z důvodu velmi dobrých možností šnorchlování. Pokud nejste ubytovaní v Las Terrenas, doporučujeme si sem malý výlet udělat. Jde o bývalou rybářskou vesničku, která je nyní jednou z nejoceňovanějších destinací v zemi. Nabízí unikátní kombinaci zábavy a dobrého jídla spolu s krásnými plážemi. Je to nejmodernější, ale také nejkomerčnější město na poloostrově se supermarkety, restauracemi, bary, obchůdky a dalšími službami. Rozhodně zde uvidíte na mnoha místech evropský koloniální vliv.

          

Foto 1 a 3 - Raul Soler, Foto 2 - Rui Freitas Rego

Pokud je jedním z hlavních důvodů vašeho příjezdu na poloostrov pozorování keporkaků, čtěte dále. Pokud ne a letíte do Samaná od ledna do března, měli byste se na plejtváky rozhodně také jet podívat. Každou zimu jich sem připlouvá 3 - 5 tisíc za účelem páření a rodění mláďat. Exkurze jsou přístupné po celou dobu jejich výskytu. Všichni návštěvníci mohou něžné obry pozorovat z rezervace mořských savců, což je mořská oblast nedaleko poloostrova, nebo z observatoře na pevnině. 518 kilometrů čtverečních velká rezervace byla založena v roce 1966 a stále chrání tisícovky keporkaků, kteří sem migrují ze severních arktických vod. Pro milovníky přírody je tu další tip, úžasný kaskádovitý vodopád Salto el Limón, který padá do jezírka, ve kterém se můžete taktéž osvěžit. Úchvatný vodopád se nachází zhruba uprostřed ostrova, zajímavým způsobem, jak se k němu dostat, je jízda na koni. Rozhodně byste neměli vynechat ani návštěvu hlavního města Santa Bárbara de Samaná, o kterém jsou zmínky od roku 1756 a původně mělo být hlavním městem celé Dominikánské republiky. Můžete se vydat také na safari terénním vozidlem, které vás zaveze i na ochutnávku kávy nebo k vodopádům. Pokud máte rádi trošku vzrušení, rozhodně navštivte El Valle, kde se můžete na několik místech proletět zavěšeni na laně nad džunglí.

Vybrané zájezdy Samaná

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje