Počasí Samaná | Podnebí Samaná

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Počasí Samaná

 

Počasí v Samaná je obecně vhodné pro dovolenou po celý rok. Teploty vzduchu i moře jsou zde vysoké v každou roční dobu. Samozřejmě i zde je několik obodbí dešťů, většina srážek má však krátké trvání a dovolují návštěvníkům stále strávit většinu času venku. I zde se s trochou představivosti můžete setkat se čtyřmi ročními obdobími, ty se od sebe však neliší tolik jako v Evropě. Zima je obdobím s nejvíce srážkami, obzvláště v listopadu a prosinci, ale ani leden a únor nejsou o moc sušší. Díky tropické povaze regionu je zde velmi teplo i v zimě. Nejvyšší průměrné teploty se v zimě pohybují kolem 31 °C, v lednu a únoru, které jsou nejchladnějšími měsíci roku, mohou v zimě spandnout až k 17 °C. Jaro, tedy doba od března do května, je o poznání sušší než zima, teploty však zůstavají na velmi podobných hodnotách. V letních měsících se zde setkáte s nejvyššími teplotami a nejmenším množství srážek.

          

Foto - Raul Soler

Ačkoliv může pršet i 15 dní v měsíci, jedná se ve většině případů jen o krátké přeháňky. Podzim je v Samaná krátký, jde pouze o září a říjen. Je to stále velmi vhodná doba pro návštěvu, navíc bez velkého počtu turistů jako v létě. Dny se sice nepatrně zkracují, ale teploty zůstavají vysoké, kdy můžou překročit i 33 °C. Mějte na paměti, že od června do listopadu je zde sezóna hurikánů, což však není nic tak hrozného jako zní. Severní pobřeží samozřejmě není zasaženo ničivými hurikány každý rok, čas od času však může počasí přinést prudký vítr, velké vlny a déšt, který může způsobit bleskové záplavy. Než odjedete na dovolenou v těchto měsících, je proto dobré zjistit si aktuální situaci v regionu.

Nejlepší doba pro návštěvu Samaná

Průměrné teploty Samaná

Zdroj: holidaycheck.com

Vybrané zájezdy Samaná

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje