Dovolená La Romana & Bayahibe

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         

Dovolená La Romana a Bayahibe

 

Letoviska La Romana a Bayahibe jsou proslavena zejména plážemi s nádhernou čirou vodou a jemným pískem. Místní pláže jsou bez nadsázky jedněmi z nejkrásnějších v celém Karibiku. V rámci resortu Casa de Campo můžete navštívit pláž Playa Minitas, na které je také oblast vyhrazená pro plavání a vodní sporty včetně šnorchlování, kajakingu, windsurfingu, šlapadel a dalších. Pláž je velmi vhodná pro rodiny s dětmi, které si zde užijí zábavy do sytosti. Nedaleko La Romana můžete navštívit ještě ostrov Isla Catalina. Na malý ostrov se můžete dostat lodí a užít si sněhobílý písek a křišťálově čistou vodu Karibiku. Ostrov si užijí zejména příznivci potápění a šnorchlování. Oblast je znám pro korálové útesy a také 21 metrů dlouhý vrak lodi kapitána Kidda. Pokud se přesuneme dále na jih, do oblasti kolem Bayahibe, najdeme několik velmi dobře hodnocených pláží, z nichž je nejznámější stejnojmenná Playa Bayahibe. O něco jižněji se potom nachází pláž Playa Dominicus, první karibská pláž, která obdržela slavnou Modrou vlajku.

          

Foto 1 - Caio Vinícius Reis de Carvalho, Foto 2 - Kenny Mitchell, Foto 3 - Andrew Colin

Pláž je nejpopulárnější mezi potápěči z důvodu krásných korálových útesů a žádných mořských proudů. Návštěvníci mohou relaxovat také v blízkých restauracích a mohou si nakoupit také v blízkých obchodech se suvenýry. Ještě dále, na území národního parku Parque Nacional del Este, je doslova tropický ráj, pláž Playa Palmilla, která je vhodná jak pro plavání, tak pro šnorchlování a další sporty. Můžete se sem dostat i lodí s La Romana nebo Bayahibe. Komu by nestačil ostrov Isla Catalina, má možnost navštívit další. Prvním z nich je slavný Isla Saona, ostrov který je u jihovýchodního cípu Dominikánské republiky a je součástí zmíněného národního parku. Kromě překrásných pláží zde můžete vidět i přes 100 druhů ptáků, želvy, delfíny i kapustňáky. Na ostrově jsou také sociální zařízení i piknikové stoly. Druhým ostrovem je spíše ostrůvek, o poznání menší (pouze 800 metrů dlouhý) Catalinita je vlastně atraktivním pruhem písku s křišťálovou vodou pestrým mořským životem, který z ostrova spolu s korálovými útesy činí skvělou potápěčskou lokalitu.

Vybrané zájezdy La Romana

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


 
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje