Dovolená Juan Dolio | Zájezdy Juan Dolio

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         

Dovolená Juan Dolio

 

Juan Dolio je jednou z hlavních turistických destinací v Dominikánské republice. Leží na jihu nedaleko (asi 20 km) další významné oblasti Boca Chica, proto je hojně využívána také návštěvníky této destinace a naopak turisté, kteří jsou ubytováni v Juan Doliu rádi vyjíždějí i do sousedního letoviska. Oblast má prosperující a stále vzkvétající průmysl cestovního ruchu. Samotné Juan Dolio je bývalá rybářská vesnička, nyní zde žije asi 2,5 tisíce obyvatel. Jeho pobřeží se táhne v délce 7 km, od hlavního města Dominikánské republiky Santo Dominga leží přibližně 50 km. Většina turistů bydlí v all inclusive resortech na východní straně, podle mnohých je však západní část svobodomyslnější a pohodovější. Hlavní pláží je Playa Juan Dolio, nádherná pláž s bílým pískem omývaná čirým tyrkysovým mořem. Pláž je dlouhá necelé 2 kilometry a o víkendech bývá často poměrně přeplněná.

          

Foto 1 - Lisa, Foto 3 - PercyGermany

Ve starší části městečka nazývané Staré Juan Dolio najdete několik obchodů, restaurace přímo na pláži a menší hotely. Novější část Nové Juan Dolio (také Villas del Mar) nabízí nově postavené apartmány přímo u pláže i několik restaurací a obchodů. Hotelové resorty stojí podél celého pobřeží. Juan Dolio je populární destinací pro ty, kteří milují potápění, můžou zde vidět i několik vraků potopených lodí, které potápění dodají vzrušující tajemno. Mezi nejoblíbenější resorty patří Barcelo Capella Beach Resort na východě nedaleko malé pláže Playa Real, dále Coral Costa Caribet Resort, Talanquera Beach Resort a další. Oproti Boca Chica zde nebudete tolik obtěžováni a procházky tak pro vás budou v podstatě bezproblémové. Narozdíl od letoviska Bávaro je zde zase množství kvalitních restaurací a levných hotelů pro individuální turisty. Západně od Juan Dolio se nachází malá vesnička Guayacanes, která disponuje dvěma plážemi, z nichž větší je delší než 2 kilometry a má o poznání kvalitnější písek než Juan Dolio. Moře je zde klidné s mělkou vodou a po celé délce se nachází plážové bary i hotelové resorty. V Juan Dolio jsou dvě golfová hříště, Metro Country Club a Guavaberry Golf & Country Club. Autorem druhého hřiště, které bylo slavnostně otevřeno pro hru v roce 2002, není nikdo jiný, než legendární Gary Player. Však si také za jeho návrh získal spoustu chvály od Golf Hall of Fame. Možná to bylo i tím, že jeho kurz umístil do krajiny v blízkosti hranic tropického pralesa a přírodní rezervace, na slunném jihovýchodním pobřeží Dominikánské republiky.

Vybrané zájezdy Juan Dolio

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


 
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje