Výlety La Romana | Zajímavá místa Bayahibe

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Výlety La Romana & Bayahibe

 

V oblasti kolem La Romana a Bayahibe budete mít kromě návštěvy pláží spoustu dalších možností, jak si užít svou dovolenou a zároveň poznat něco z místní kultury. Možná nejzajímavějším místem okolí La Romana je replika evropské vesnice umělců 16. století, Altos de Chavón, která leží na východním okraji obřího resortu Casa de Campo nad řekou Rio Chavón. Vesnice má dlážděné chodníky i působivé terakotové budovy a nabízí krásné výhledy na řeku Chavón. Dnes je vesnice kulturním centrem, domovem uměleckých galerií i řemeslnických dílen. Ve středu vesničiky se nachází amfiteátr v řeckém stylu a Kostel sv. Stanislava. Rozhodně doporučujeme také navštívit přístav Casa de Campo Marina, který se taktéž nachází v tomto stejnojmenném komplexu. Jde o jeden z nejkomplexnějších a nejprestižnějších přístavů v Karibiku a leží u ústí řeky Rio Chavón. Přístav je navržen slavným italských architektem Gianfrancem Finim a kromě luxusních jachet, kterých se sem vejde až 350, zde najdete i vily, domky, restaurace a obchody. Přístav splňuje i přísné mezinárodní standardy a je zde vidět inspirace starými přímořskými vesnicemi ve Středozemí. V národním parku Parque Nacional del Este nedaleko Bayahibe si můžete projít trasu zvanou Padre Nuestro, díky které budete moci obdivovat přírodní krásu této oblasti. Uvidíte unikátní floru i faunu a tropickou vegetaci oceníte na 2 km dlouhé stezce.

          

Foto 1 - Caio Vinícius Reis de Carvalho, Foto 2 - Kenny Mitchell, Foto 3 - Andrew Colin

Mezi La Romana a San Pedro de Macorís najdete jeskyni Cueva de las Maravillas (Jeskyně divů). Jde o fascinující systém jeskyní, který v sobě ukrývá stovky velmi zachovalých piktogramů, petroglyfů a rytin od Taínů, indiánů, kteří obývali Karibik před příchodem Evropanů a kteří v 17. století kvůli kolonizátorům vymřeli. Jeskyně je otevřena od úterý do neděle od 10:00 do 17:00. Milovníci hazardu mohou navštívit stylové Casino Dominicus, které stojí u Bayahibe a jeho design byl inspirován jeho umístěním v přírodě a dotekem evropské elegance a šarmu. Potápěči budou nadšeni vrakem lodi kapitána Kidda. Loď, kterou William Kidd v roce 1699 opustil, byl nalezen v roce 2008 a od té doby je oblíbeným místem také pro vědce, podmořské archeology, mořské biology i ekology. Téměř povinností by měla být návštěva ostroů Isla Saona a Isla Catalina. Prvně zmíněný je asi 24 km dlouhý a 5 km široký tropický ráj, který je nejčastějším místem exkurzí z oblasti La Romana i Bayahibe. Isla Catalina je potom malým ostrůvkem ležícím na dohled od La Romana. Je obklopen korálovými útesy a proto láká především potápěče. Pokud kouříte doutníky, nadchne vás jejich výroba v La Flor Dominicana u západního okraje Casa de Campo v La Romana. Návštěvníci mohou zhlédnout zkušené muže a ženy, kteří umě tuto "pochoutku" ručně vyrábí. Na exkurzi uvidíte vše, co souvisí s výrobou doutníků a nakonec si populární vývozní artikl Dominikánské republiky můžete zakoupit v podnikové prodejně za nejlepší ceny. Otevřeno je zde denně od 8:00 do 19:00.

Vybrané zájezdy La Romana & Bayahibe

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje