Boca Chica | Dovolená Boca Chica | Zájezdy Boca Chica

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Pro a proti Boca Chica

 
+ PRO
+ průměrné teploty se pohybují od 22 do 32 °C po celý rok
+ blízkost hlavnímu městu Santo Domingo a letišti Las Americas International Airport
+ stále klidná a mělká voda díky zátoce a útesu, vhodná pro rodiny s dětmi

- PROTI
- hlavní město sexuálního turismu v zemi
- občas obtížná komunikace pro nešpanělské mluvčí
- místní nepřetržitě turistům nabízí suvenýry, exkurze a sexuální služby

Boca Chica


Boca Chica je letovisko a územně-správní jednotka (municipio) na jižním pobřeží Dominikánské republiky v provincii Santo Domingo. Od hlavního města leží asi 30 km východním směrem, počet obyvatel se pohybuje kolem 120 tisíc, ve městě samotném žije zhruba 50 tisíc obyvatel. Jde o jedno z nejpopulárnějších destinací cestovního ruchu v zemi, zejména díky stejnojmenné pláži a blízkosti hlavního města a mezinárodního letiště Aeropuerto Internacional Las Americas, které leží západně, v těsné blízkosti Boca Chica. Éra města začala na začátku 20. století, kdy zde dominikánský politik Juan Bautista Vicini Burgos založil plantáže s cukrovou třtinou. Větší popularitě se však Boca Chica těšila od 50. let 20. století, kdy diktátor Rafael Leónidas Trujill přikázal stavbu moderního hotelu Hamaca, který se následně stal místní ikonou. Hotel byl po smrti diktátora v roce 1961 uzevřen a opuštěn, znovuotevřen byl až v 90. letech, svou původní slávu už však nikdy nezískal.

          

Foto 1 - raunov, Foto 2 - Nicolás Lope de Barrios

Od poloviny 20. století zde u pláže bohaté dominikánské rodiny budovaly svá letní sídla, v 70. letech se pláž stávala stále oblíbenější a především veřejná doprava pomohla pláží stát se jednou z nejnavštěvovanějších v zemi. Ve skutečnosti díky křišťálové vodě a nádhernému bílému písku jde o nejlidnatější pláž v zemi, obzvláště o víkendech. Moře je tak mělké, že můžete ujít desítky metrů a hloubka se skoro nezmění, stále ji budete mít zhruba do pasu. I proto jde o možná nejvhodnější pláž pro rodiny s dětmi v Dominikánské republice. Boca Chica má v těsné blízkosti dva ostrovy, Los Pinos a La Matica. Najdete zde spoustu barů, restaurací, stánků se suvenýry a všude kolem vás bude skoro po celý den znít hudba. V posledních letech, obzvláště v zimních měsích, je Boca Chica zahlcena turisty z Evropy a Severní Ameriky. Letovisko je známe také svým bohatým nočním životem se spoustou klubů i legální prostituce.  

Vybrané zájezdy Boca Chica

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje