Dovolená Boca Chica | Zájezdy Boca Chica

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         

Dovolená Boca Chica

 

Boca Chica (v překladu doslova "malá ústa" nebo "dívčí ústa") je v rámci Karibiku opravdu unikátní. Pobřeží zde vytváří asi 1,5 kilometru širokou zátoku a necelých 500 metrů od pevniny je útes ve tvaru obřího půlkruhu, který vyčnívá nad vodní hladinu a zcela obklopuje zátoku a vytváří tak jakýsi obrovský přírodní bazén se slanou vodou, v němž se hloubka pohybuje asi od 90 do 120 cm. Útes je tak přírodní zábranou mezi Karibským mořem a zátokou, která tak má neuvěřitelně klidnou, mělkou, křišťálově čistou a tyrkysově zabarvenou vodu ideální pro rodiny s dětmi. Voda se zde filtruje, mění a pročišťuje především díky systému podzemních pramenů. Klidná zátoka je v silném kontrastu s temně modrou vodou Karibiku za útesem. U pláže je moře pouze po kotníky a když jdete dále, dostanete se po jemném písku pouze do zmíněné maximální hloubky pouze do pasu. V určitých místech uprostřed může hloubka dosáhnout i 180 cm, dále k útesu se ale opět sníží až ke kotníkům. Tato voda je skvělá pro paddleboarding, kajak, vodní lyžování i jízdu na banánu a podobných nafukovacích atrakcích. Vodní skútry mohou jezdit pouze na vzdáleném konci pláže, daleko od hotelů a plavců, což je opět výhodou pro menší děti. Pláž Boca Chica je široká od 30 do 100 metrů a každý si zde najde i místo pro frisbee nebo jiné aktivity i o víkendu, kdy na pláž přijíždí velké množství lidí z hlavního města Santo Dominga. Obzlávště v neděli je pláž poměrně přeplněná, ale v pondělí ráno je téměř prázdná a čistá. Po zbytek týdne je zde klid až do soboty, kdy opět přijíždějí dominikánské rodiny.
 

          

Foto 1 - raunov, Foto 2 - Nicolás Lope de Barrios

V zátoce se nachází dva malé ostrovy, La Matica a Los Pinos. Ostrůvek La Matica je méně než 300 metrů dlouhý a 100 metrů široký, jeho jméno, které v překladu znamená "malý keř" napovídá, že jde o mangrovový ostrov s velmi malou plochou pevné půdy, který je však domovem tisíců volavek. Mnoho návštěvníků k ostrovu rádo přijíždí na lodi a zkoumá, co ukrývá. Ostrov Los Pinos je o poznání větší, avšak svou velikostí opět neoslní. Nachází se na západním okraji zátoky a jeho jméno znamená "borovice". Narozdíl od maličkého souseda má spoustu pevné půdy a je téměř 700 metrů dlouhý. Pokud chcete ostrov prozkoumat, tak doporučujeme pevnější boty a repelent. Asi 10 minut cesty východně od Boca Chica je pláž Playa caribe, malá pláž, kde je obzvláště ráno voda velmi klidná a v poledne se začínají vytvářet vlny vhodné pro surfování a bodyboarding. Destinace je také oblíbeným letoviskem pro nezadané jedince a sexuální turismus. Můžete zde také provozovat potápění, šnorchlování i rybaření. Jsou zde tři all inclusive resorty, které kromě kongresového cestovního ruchu podporují také sportovní turismus.

Vybrané zájezdy Boca Chica

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


 
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje