Punta Cana | Dovolená Punta Cana | Zájezdy Punta Cana

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Pro a proti Punta Cana


+ PRO
+ průměrné teploty se pohybují od 22 do 32 °C po celý rok a je zde nejméně srážek z celé země
+ velmi kvalitní pláže s jemným pískem a čistou vodou, budovy ze zákona nesmí být vyšší než palmy
+ golfová hřiště prvotřídní světové kvality, velký výběr ubytovacích zařízení

- PROTI
- u většiny resortů nejsou v docházkové vzdálenosti restaurace, bary a kluby
- občas obtížná komunikace s hotelovými zaměstnanci a řidiči taxi pro nešpanělské mluvčí
- místní nepřetržitě turistům nabízí suvenýry a exkurze; okolí není ideální pro vodní sporty surfování nebo potápění 

Punta Cana


Místo, které se honosí mnoha „nej“, je v Dominikánské republice synonymem exkluzivní dovolené. Punta Cana vyrostla z pralesa v letovisko, kde najdete doslova vše, a zároveň neztratila své  „genius loci“ .

Za 30 let, kdy byl na východním cípu Dominikánské republiky objeven turistický potenciál, si Punta Cana vybudovala skvělé renomé. Cestovatelé z celého světa sem jezdí za bělostnými plážemi s jemným pískem, golfovými hřišti a nepřekonatelnou nabídkou služeb. Ubytování tu najdete na skvělé úrovni, obvykle v all-inclusive hotelových rezortech s mnoha bazény a soukromými plážemi. Díky pozvolnému vstupu do vody jsou zdejší břehy ideální pro rodiny s dětmi i příznivce nejrůznějších vodních sportů. Pláže omývané průzračným mořem, nad nimiž se sklánějí kokosové palmy, můžete využít i k nekonečným procházkám při západu slunce. Určitě navštivte luxusní pláž Bavaro, která je proslulá nejen v Karibiku, ale i po celém světě.

          

I přes  obrovskou popularitu se Punta Cana nemění bezhlavě v megalomanské středisko. Zachování okolní nedotčené přírody zde hraje prim. Dokonce i budova letiště, oceněná mnoha architektonickými cenami, má střechu pokrytou palmovými listy. Také hotely jsou citlivě zasazeny do zelených lesů, a tak patří místní komplexy k nejkrásnějším na světě.

Zakoupíte-li si v Punta Caně all-inclusive pobyt, dostanete zde standard jako málokde na světě. Obvykle k němu patří pestrá nabídka sportovního vyžití (včetně tenisu či windsurfingu), bohatá celodenní kuchyně včetně výběru kvalitních vín a pestrý denní i večerní program. Milovníci golfu budou nadšeni místními hřišti, jež nabízí specializované hotely.

Vybrané zájezdy Punta Cana

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje