Výlety Puerto Plata | Zajímavá místa Puerto Plata

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Výlety Puerto Plata

 

Puerto Plata ze všech destinací v Dominikánské republici nabízí možná největší množství zajímavých míst a výletů, které můžete navštívit. Největším lákadlem je bez debat hora Isabel de Torres. Samotnou atrakcí je totiž už cesta lanovkou na vrchol 810 metrů vysoké hory. Jízda trvá asi 10 minut a celou dobu si můžete užívat krásné výhledy na Puerto Plata a pobřeží Karibiku. Na vrcholu na vás bude čekat mnoho stezek, exotické rostliny i menší replika slavné sochy Krista Spasitele v Riu de Janeiru. Za jízdu lanovokou zaplatíte v přepočtu přibližně 200 Kč, rozhodně však stojí za každé zaplacené peso. Celá hora je pod ochranou národního parku. Dalším velmi zajímavým místem je Fortaleza San Felipe neboli Pevnost sv. Filipa. Stavba pevnosti začala již v roce 1541, kdy Španělé potřebovali ochránit Puerto Plata proti pirátům a dalším nájezdníkům. Pevnost byla dokončena v roce 1577, což z ní dělá nejstarší stavbu v Puerto Plata a jediný pozůstatek koloniální architektury. Pro rodiny s dětmi je téměř povinností návštěva zábavního parku Ocean World, který se nachází na severozápadním okraji města, v části Cofresi. Celodenní vstupné pro mladistvé a dospělé stojí v přepočtu asi 1 600 Kč, pro děti od 4 do 12 let potom přibližně 1 300 Kč. Za tuto cenu si můžete po celý den užívat všechny atrakce parku včetně oblíbených delfíních, ptačích, lachtaních i žraločích show. Kromě toho je v ceně také oběd, využití pláže i šnorchlování. 

          

Foto 1 - KristophB, Foto 2 - Ahd Photography, Foto 3 - Javier Vicente

Pokud vyhledáváte dobrodružství, doporučujeme vám navštívit 27 vodopádů Damajagua, které se nachází asi 30 km jihozápadně od Puerto Plata. Jde o systém vodopádů, které tak tvoří úchvatní přírodní park. Odvážnější mohou skákat do vody, klouzat se po přírodních skluzavkách i plavat v klidných jezírcích. V centru Puerto Plata se v krásné Vile Bentz nachází Muzeum jantaru, kde uvidíte s unikátní sbírkou cenných jantarů z Dominikánské republiky starých až milion let. V několika jazycích vám zde vysvětlí, jak se jantar postupně formoval a jak hmyz v jantaru inspiroval tvůrce Jurského parku. Pokud vás zajímá viktoriánská architektura, v centru Puerto Plata si jí užijete opravdu dosytosti. Stojí zde krásné zachovalé domy z konce 19. a začátku 20. století. Pokud se chcete vydat o něco dále, můžete se podívat k laguně Gri-Gri, což je krásná a klidná laguna pod vzrostlými mangrovy. Nachází se u vesnice Rio San Juan, asi 100 km východně od Puerto Plata. Pokud jste milovníky rumu, přímo v Puerto Plata se od roku 1888 vyrábí jedna z nejpopulárnějších značek Brugal. Na výrobu se můžete podívat zblízka každý den od 8 do 16 hodin. 

Vybrané zájezdy Puerto Plata

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje