Památky Santo Domingo | Zajímavá místa Santo Domingo

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
 

Památky Santo Domingo

 

Nejdůležitějším místem, pokud jde o kulturně-historické památky, je samozřejmě Ciudad Colonial neboli Koloniální město. Zjednodušeně jde o historické centrum města, které bylo založeno po příjezdu výpravy Kryštofa Kolumba jeho bratrem Bartolomějem. V roce 1990 byla lokalita pro svou jedinečnost zapsána na Seznam světového dědictív UNESCO. Návštěvníci zde najdou zachovalé budovy datující se do doby začátku 15. století. Mnohé z nich nyní slouží jako muzea. Jednou z nejvýznamnějších budov je Catedral Primada de América, která byla první katedrálou v "Novém světě". Budova v gotickém stylu je zvýrazněna renesančními detaily z let 1514 až 1546. Architektura klade důraz na kulturní a historický význam stavby. V interiéru jsou působivé obrazy, starobylý nábytek, náhrobky s pozůstatky arcibiskupů i další cenné předměty z doby kolonizace. Katedrála je zpřístupněna od pondělí do soboty vždy od 9:00 do 16:30 hodin. O pár set metrů severněji stojí významné muzeum Museo de las Casas Reales, které bylo otevřeno v roce 1973. Budova, ve které se nachází pochází z 16. století a byla sídlem guvernéra nejvyšší soudu. Najdete v něm starobylé dokumenty, gobelíny, mapy a další vzácné předměty. Otevřeno je dnně od 9:00 do 17:00.

          

Foto 2 - Adam Mizrahi

V těsné blízkosit katedrály potom stojí pevnost Fortaleza Ozama, pojmenována z důvodu jejího umístění podle řeky Ozama. Stavba pevnosti trvala od roku 1502 do roku 1508 a vedena byla guvernérem Frayem Nicolásem de Ovandem ve snaze ochránit město před piráty a dobyvateli. Postavena byla z kamene a zbytků její originální středověké podoby. Uvnitř jsou tajemné tunely a kobky, kde byli drženi v zajetí vězni včetně Kryštofa Kolumba. Pevnost můžete navštívit od úterý do neděle od 9:00 do 17:00 hodin. Dalším muzeem je Alcázar de Colón, které sídlí ve stejnojmenné budově na náměstí Plaza de España na útesu nad řekou Ozama. Uvnitř zhlédnete autentický středověký a renesanční nábytek a předměty přibližující život španělské šlechty 16. století v Americe. Otevřeno je od 9:00 do 17:00. Další velmi významnou stavbou je Convento de los Dominicos, která je jednou z nejstarších koloniálních budov v Americe, původně postavena v roce 1510. Pokud jste milovníky přírody nebo už vás unaví objevování koloniální historie, rozhodně navštivte místní botanickou zahradu, která je s rozlohou 2 km čtvereční největší v Karibiku. Příjemný je také park Parque Mirador, který je populárním místem pro pikniky, vycházky, běhání i jízdu na kole.

Vybrané zájezdy Dominikánská republika

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje