Dovolená Dominikánská republika | Dovolená v Dominikánské republice

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         

Dovolená v Dominikánské republice

 

Dominikánská republika je stále vyhledávanějším prázdninovým cílem turistů z celého světa. Dominikánská republika je skutečný tropický ráj. Pohled na její přenádhernou přírodu a moře snadno předčí Vaše představy o romantickém Karibiku. Teprve tady se Vám splní sen o exotické dovolené.

Zájezdy Dominikánská republika - skvělé ceny!

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Dominikánské republiky!


 
 

Ubytování v Dominikánské republice

 

Ubytování v Dominikánské republice je nabízeno v různých kategoriích, téměř všech cenových skupin. Pro nenáročné turisty jsou hotely se třemi a méně hvězdičkami, jsou levnější a nabízejí méně služeb a komfortu, ale na druhou stranu zde poznáte skutečnou atmosféru Dominikánské republiky. Luxusní hotelové komplexy vždy nabízí all inclusive a můžete se těšit na kompletní nabídku služeb a komfort. Hotely v Dominikánské republice jsou postaveny v souladu s přírodou a tak věřte, že zde nespatříte žádnou výškovou ani betonovou budovu.

          

Doprava do Dominikánské republiky

 

Možností, jak se do tropického ráje dostat z Evropy, potažmo z České republiky, je celá řada. Do Dominikánské republiky létají chartery cestovních kanceláří, velmi výhodné ceny nabízejí především německé cestovní kanceláře. Individuální turisté mohou využít i pravidelných linek mířících do hlavního města Santo Dominga, které však znamenají přestup na některém velkém evropském leteckém hubu. Zatímco charterové lety létají také do Punta Cany nebo Puerto Plata na severním pobřeží. Lze konstatovat, že chartery vyjdou podstatně levněji než pravidelné linky. Let z Evropy trvá přibližně 10 hodin.

Dominikánská republika je malou zemí, a tak pohyb po ní není velkým problémem. Nabízí se železniční doprava, lodní doprava (11 přístavů) a nejvíce využívaná autobusová doprava. Síť je hustá a dálkové autobusy nabízejí slušný komfort. Téměř vždy si můžete vybrat mezi luxusním vozem západní výroby, nebo domácím, který je podstatně levnější, ale vozy nejsou v nejlepším stavu. Pro expresní, luxusní linky se doporučuje včasná rezervace.

Santo Domingo je obsluhováno státní společností OMSA a v roce 2009 byla v metropoli uvedena do provozu první linka metra o délce 14 kilometrů, na níž je 16 stanic nesoucí jména významných figur z historie. Alternativou je samozřejmě pronájem vozu či taxislužba. Sběrným mikrobusům se zde říká guaguas, jedná se o přiměřený kompromis mezi taxi a autobusem. Guaguas jezdí po pravidelných trasách, ale zastaví Vám kdekoli na požádání.Interval je cca půl hodiny. Ikonou Dominikánské republiky jsou tzv. motoconchos, soukromé motorky, které Vás za pár drobných svezou na zadním sedadle.

Rady a důležité informace

 

Časový posun oproti ČR je mínus pět hodin v době zimního času a mínus šest hodin v době našeho letního času. Pro Vaše elektrické přístroje si pořiďte redukci, zásuvky jsou amerického typu s dvěma plochými hroty. Poměrně běžné jsou výpadky proudu.

Bezpečnost v Dominikánské republice je na karibské úrovni, to znamená horší než v Evropě, ale země je v zásadě bezpečná, jako většina karibských států žijících z cestovního ruchu. Ochraně a spokojenosti turistů, generujícím značnou část příjmů, je zde věnována patřičná pozornost. Zachovávejte běžné bezpečnostní zásady a neměli byste se setkat s problémem. Existuje zde i turistická policie. Samozřejmostí je vyvarovat se návštěv chudinských čtvrtí a nočních toulek osamělými místy.

Vzhledem k tomu, že Dominikánská republika je stále významným překladištěm drog, je zde držení jakýchkoliv návykových látek kromě alkoholu spojeno s vysokým rizikem odhalení a tvrdého trestu. Také je dobré mít na paměti, že poměrně vysoké procento obyvatelstva je nakaženo virem HIV. Očkování proti běžným tropickým chorobám není vyžadováno, nicméně se doporučuje nechat se očkovat proti žloutence A a B, tyfu a tetanu. Rovněž je vhodné zvážit ochranu proti malárii.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje