Milovníci doutníků si dají dostaveníčko v Dominikánské republice na festivalu PROCIGAR 2012 - Aktuálně o Dominikánské republice | Co se děje v Dominikánské republice

dominikanska-republika-bg-header-title.png
     
         
Blogy »

Milovníci doutníků si dají dostaveníčko v Dominikánské republice na festivalu PROCIGAR 2012

Vzrušující a zajímavý zážitek pro kuřáky doutníků, tak by se dal stručně a jasně nazvat již pátý ročník festivalu PROCIGAR 2012, který se bude konat od 19. do 24. února 2012 v Casa de Campo, které se nachází na jihovýchodním pobřeží v La Romana. Neboť kde jinde by se měli milovníci "dobrého kouře" sejít, pěšky projít tabáková pole, navštívit jedny z nejlepších společností na světě vyrábějící doutníky, ochutnat dosud nezveřejněné doutníky, relaxovat na pláži pod tropickým sluncem, hrát golf na hřišti Dye, než v zemi doutníků - Dominikánské republice.
Další zábava bude pokračovat v Santiago de los Caballeros, vzdálené asi 160 km od La Romana, kde v rámci festivalu můžete navštívit některé z nejlepších společností na světě (La Aurora, Davidoff, General doutník, Tabacalera de García, Matas a další), navštívit chaty na sušení listů, účastnit se seminářů a setkat se s předními výrobci doutníků. Existují však i další velkolepé aktivity, jako je například návštěva továrny na rum, prohlídka města, výlety na pláž, semináře, plavba katamaránem podél severního pobřeží ostrova, rafting, šnorchlování nebo extrémní sporty. V noci vám pak tento festival nabídne vysoce kvalitní ochutnávky nápojů, místní kuchyni, na programu se také nachází tanec a veselá dominikánská pohostinnost. Během závěrečné večeře festivalu PROCIGAR 2012 se také uskuteční charitativní aukce. Dary a veškerý výtěžek bude věnován neziskovým organizacím a to Voluntariado de Niños (nezisková organizace pro nemocné děti) a Sociedad San Vicente de Paul (domácí ošetřování seniorů s nízkými příjmy). Účastníci v tombole a dárci budou odměněni ručně malovaným a obrázky zdobeným humidorem z dílny slavného umělce Dominikánské republiky Juanem Rodriguezem, který bude obsahovat 175 doutníků několika speciálních exkluzivních směsí různých výrobců tabáku starších deseti let.
Poznámka: Humidor je skříňka udržující konstantní vlhkost (anglicky humidity) pro uchovávání tabákových výrobků, především doutníků. Za ideální je pro tyto účely považována vlhkost kolem 70 % relativní vlhkosti. Obvykle se vyrábí ze dřeva (ale i z jiných materiálů jako je sklo nebo karbon), avšak téměř vždy s vnitřní vystýlkou z cedru, jenž má pro skladování doutníků ideální vlastnosti (drží vlhkost a odpuzuje tabákové broučky). Vnější část humidoru bývá tvořena například mahagonem. Je vybaven zvlhčovačem (nádobkou s vodou) a vlhkoměrem. Může mít velikost od přenosné krabičky až po celé místnosti pro uskladnění tisíců kusů doutníků.

 


 

 
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje